74F579SJ
Product Categories
Kailiyuan Electronic Technology (shenzhen) Co., Ltd.
Contact Now
74F579SJ
Category : Integrated Circuits (ICs) Logic Counters, Dividers
Reset : Synchronous
Direction : Up, Down
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tube
Series : 74F
Logic Type : Binary Counter
Supplier Device Package : 20-SOP
Mfr : onsemi
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C
Timing : -
Voltage - Supply : 4.5 V ~ 5.5 V
Package / Case : 20-SOIC (0.209", 5.30mm Width)